Menadžment ljudskih resursa u hotelskim kompanijama slovenije

Autori: Svetlana Mihić

Izdanje: Naučni skup Sinergija 2009

Oblast: Sinergija - IV naučni skup

Prepoznavanje i implementacija dobre poslovne prakse u sektoru ljudskih resurasa je za hotelijerstvo, a takođe i za druge uslužne delatnosti, veoma važno ako ne i ključno u vođenju ovakvih kompanija. Ljudski resursi su odlučujući factor u dostizanju kvalitetne usluge i postizanju efekta zadovoljnog gosta, što daje samoj kompaniji dugoročne prednosti u odnosu na konkurente.U tu svrhu kompanije razvijaju veliki broj aktivnosti koje služe unapredjenju sektora ljudskih resursa. Ukoliko su pak ove aktivnosti stručno vođene i koordinirane, one dovode do sticanje trajnijih dobrih pozicija na tržištu i komparativne prednosti nad drugima. Teoretski ovaj naučni rad prezentuje veliki broj činjenica koje dokazuju važnost sektora ljudskih resurasa za uspeh same kompanije.
Ključne reči: ljudski resursi, HRM aktivnosti, menadžment

author  = {S. Mihić},
  title   = {Menadžment ljudskih resursa u hotelskim kompanijama slovenije},
  journal = {Naučni skup Sinergija 2009},