Funkcija kontrole u turističkim preduzećima

Izdanje: Naučni skup Sinergija 2009

Oblast: Sinergija - IV naučni skup

Menadžerima kontrola omogućava da nadziru efikasnost svog planiranja, organizovanja i liderskih aktivnosti. Bitan element kontrolnog procesa je preduzimanje korektivnih mera kada i gde je to potrebno. Funkcija kontrole omogućava menadžerima u turizmu da kontrolišu efikasnost planiranja, organizovanja i vođenja, kao i da, po potrebi, preduzmu korektivne mere. Dakle, kontrola je četvrta upravljačka funkcija u menadžment procesu, ali je isto toliko važna kao i prethodne tri. Turistička preduzeća koriste kontrolne procedure da bi mogle da ostvare zadovoljavajući napredak ka svojim ciljevima i da efikasno koriste svoja sredstva.
Ključne reči: kontrola, menadžeri, planiranje, rezultati

author  = {S. Čerović},
  title   = {Funkcija kontrole u turističkim preduzećima},
  journal = {Naučni skup Sinergija 2009},