Zaštita turističkih prostora

Izdanje: Naučni skup Sinergija 2009

Oblast: Sinergija - IV naučni skup

U radu se analizira zaštita prostora sa atraktivnim turistički resursima i rezervisanje prostora za razvoj turističkih sadržaja i aktivnosti, koji su ključni za očuvanje atraktivnosti i planski razvoj turističkih destinacija. Različiti režimi i mere zaštite i rezervisanja prostora proizvode brojna ograničenja za njegovo korišćenje i izgradnju, koja za rezultat imaju povećanje broja i složenosti konfliktnih ciljeva i interesa. U radu se ukazuje na mogućnosti za relativizaciju konflikata u ostvarivanju održivog razvoja turističkih prostora/destinacija.
Ključne reči: zaštita prostora, rezervisanje prostora, režimi zaštite i rezervisanja prostora, relativizacija konflikata u zaštiti turističkih prostora

author  = {M. Maksin Mićić},
  title   = {Zaštita turističkih prostora},