Izdanje: Naučni skup Sinergija 2009

Oblast: Sinergija - IV naučni skup

U vreme kada se obavlja transport opasnih materija, najčešće ne raspolažemo pouzdanim informacijama, koje su nam neophodne za preduzimanje mera prevencije. Svedoci smo brojnih havarija, nuklearnih i hemijskih udesa, vezanih za transport i upotrebu štetnih i opasnih materija. Cilj ovog rada je da se sagledaju uslovi bezbednosti i način prenošenja zagađenja iz eventualno zagađene radne u životnu sredinu u saobraćaju i da se predlože optimalne mere za eko-bezbednost rada i zaštitu životne sredine, saglasno važećoj zakonskoj regulativi i međunarodnim preporukama.
Ključne reči: opasne materije, transport, rizik, NHB akcidenti, eko-bezbednost

author  = {R. Biočanin, B. Martinović and L. Sarić},
  title   = {Višekriterijumska optimizacija eko-bezbednosti pri transportu opasnog vojnog tereta},
  journal = {Naučni skup Sinergija 2009},